Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - drugi dzień odpustu

W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w naszej parafii jest to również dzień odpustowy. Dzień ten został wybrany na święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności publicznej Kościoła. "Kościół zwraca uwagę na Matkę Boża jako Matkę Kościoła. Matka Kościoła w tym sensie, że o to wypełnia się w szczególny sposób testament Jej Syna z krzyża, kiedy zwracają się do św. Jana Apostoła wskazuje na swoją matkę i ją poleca jako matkę jego." ( sł. bp Józefa Wróbel ).

Uroczysta Msza Święta o godzinie 18:00, była poprzedzona nieszporami Maryjnymi z udziałem naszego chóru parafialnego, który również ubogacał śpiewem Eucharystię sprawowaną przez ks. Damiana wraz z ks. Michałem, ks. Pawłem, ks. Józefem oraz ks. Robertem. Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty z tej Mszy Świętej.

zdjęcia: Daniel Kubny

X NIEDZIELA ZWYKŁA
09.06.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat