Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem.  Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. W tym roku z Najświętszym Sakramentem wyszliśmy procesyjnie na osiedle Powstańców Śląskich, gdzie zostały ustawione trzy ołtarze. Wielka radość i wdzięczność wypełniły serca nas wszystkich, gdy mogliśmy razem przeżywać tę wyjątkową uroczystość. Nie można zapomnieć o zaangażowaniu i wysiłku, jaki włożyli wszyscy, którzy przygotowali tą uroczystość. Od dekoracji kościoła i ołtarzy, przez organizację procesji, po przygotowanie pieśni i modlitw – każdy wkład był cenny i istotny. To wspólne wysiłki sprawiły, że Boże Ciało stało się czasem niezapomnianym i pełnym duchowej głębi.

Dziękujemy Panu Bogu za tę niezwykłą uroczystość i za to, że mogliśmy razem przeżywać Jego obecność. Niech to doświadczenie umocni naszą wiarę i przypomina nam o tym, jak ważne jest codzienne żywe spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Poniżej można również wsłuchać się w słowa kazania głoszonego w tym dniu przez ks. Pawła.

zdjęcia: Daniel Kubny
Mateusz Dżaluk
budowniczy ołtarzy

X NIEDZIELA ZWYKŁA
09.06.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat