Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rozpoczęcie roku szkolnego i poświęcenie tornistrów

"Każdy rozumny człowiek rozpoczyna sprawy swoje od wezwania Boga na pomoc." (Platon)

Uroczystości w szkołach poprzedziła msza św. w intencji dzieci, młodzieży szkolnej, pedagogów i rodziców, której przewodniczył ks. Tadeusz Komorek a koncelebrował i homilię wygłosił ks. Marcin Pilch. Nawiązując do wyżej zacytowanego tekstu powiedział: " Dobrze zrobiliście, że tu jesteście i w modlitwie szukacie pomocy u Pana Jezusa, bo ta praca, którą dzisiaj rozpoczynacie jest trudna, wymaga dużo wysiłku i poświecenia, i tylko z Bożą pomocą może przynieść piękne owoce."

W niedzielę natomiast 6.09.2015 o godz. 14:00 odbyła się Msza św. z udziałem dzieci podczas której zostały poświęcone tornistry oraz przybory szkolne naszym pierwszoklasistom. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. Powodzenia...

 


Poświęcenie tornistrów

zdjęcia: Tadeusz Kucharski
Daniel Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat