Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wizytacja Kanoniczna - drugi dzień wizyty ks. biskupa Andrzeja Czai

Spotkania z wiernymi świeckimi stanowią trzon wizytacji kanonicznej parafii, dlatego w drugi dzień wizytacji ksiądz biskup Andrzej Czaja spotkał się najpierw z młodymi przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania oraz z ich rodzicami, następnie wygłosił słowo do ministrantów i marianek. Ten dzień to również czas poświęcony osobom chorym i cierpiącym, w których została odprawiona Msza Święta o godzinie 11:00. Ostatnim punktem wizytacji była modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00, po której ksiądz biskup zwrócił się do reprezentantów wszystkich grup parafialnych zebranych w kościele. Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcia oraz wpisy w kronikach grup parafialnych oraz w księgach kancelaryjnych. Poniżej można wsłuchać się w słowa wypowiedziane do poszczególnych grup w tym dniu. Księdzu biskupowi wielkie Bóg zapłać za cierpliwość i za ciepłe słowa wypowiedziane podczas tej wizyty. Życzymy mu również dużo sił i zdrowia w dalszej posłudze szerzenia prawdy.

Słowo księdza biskupa Andrzeja Czai skierowane do młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

Słowo księdza biskupa Andrzeja Czai skierowane do chorych i cierpiących podczas Mszy Świętej o godz. 11:00

Słowo księdza biskupa Andrzeja Czai skierowane do grup parafialnych zebranych na modlitwie koronki do Miłosierdzia Bożego

zdjęcia: Daniel Kubny

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
10.05.2026


ogloszenia intencje



2026 inicjatywy dla mlodych


 [aktualizacja: 9.02.2026]
Na pierwsze półrocze 2026


2024 kamilek

Wieści watykańskie