Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Dni w Diecezji w ramach ŚDM 2016

sdm opoleNa tydzień przed ŚDM do wszystkich diecezji kraju młodzież zjeżdża się na tzw. Dni w Diecezji, które będą trwały od środy 20 lipca do niedzieli 25 lipca. W diecezji opolskiej podczas DwD ma zamieszkać 6000 osób z różnych krajów.

Światowe Dni Młodzieży to inicjatywa, która powstała za sprawą św. Jana Pawła II. To kilkudniowe spotkanie młodzieży z całego świata, której celem jest pogłębienie swojej wiary w grupie młodych zapalonych ogniem Ducha Świętego ludzi. To wielki czas modlitwy wspólnie z papieżem, widzialną głową kościoła.
Młodzież jest przyszłością nie tylko kościoła, ale i ojczyzny, oraz świata. Warto już teraz podjąć modlitwę w intencji spotkania młodych w Krakowie, w 2016 roku. Jednak zanim młodzi pojadą do Krakowa, wcześniej zagoszczą w parafiach naszej diecezji i całego kraju. Będziemy mieli okazję gościć w swoich domach młodzież, która przyjedzie podzielić się swoim świadectwem wiary i zaczerpnąć od nas z naszego polskiego ducha katolicyzmu.

 

Sam miałem okazję uczestniczyć w dwóch takich wydarzeniach: w Kolonii i Madrycie. Problem bariery języka znika, kiedy przejdziemy na język miłości, znajdują się wtedy różne metody i możliwości komunikacji. Niektórzy korzystali z internetowego tłumacza, inni z obrazkowych komunikatów, gestów, mowy ciała itd., przy tym było wiele zabawy i radości.
To raptem pięć dni, kiedy młodzież będzie obecna w naszych parafiach. Przyjadą w środę wieczorem, a wyjadą, już do Krakowa, w poniedziałkowy poranek. Przy czym całe dnie będą mieli zaplanowany czas przez różne wydarzenia parafialne, miejskie i diecezjalne.

 

Dlatego zwracamy się do naszych parafian, którzy mają możliwości zaopiekować się młodymi, którzy przyjadą do naszej parafii prosimy o wypełnienie formularzu, który znajduje się tutaj - formularz zgłoszeniowy. Dodatkowo prawo polskie nakłada obowiązek posiadania zgody na przetwarzanie danych osobowych, dlatego należy podpisać oświadczenie w celach kontaktowych.

 

Wymagania dla przyjmujących uczestników Dni w Diecezji:
1. Zapewnienie miejsc do spania (łóżek, tapczanów, materacy) bez pościeli (uczestnicy będą posiadać własne śpiwory) w ilości zgodnej z zaznaczoną wyżej liczbą osób, a także dostępu do łazienki.
2. Zapewnienie dostępu do mieszkania w godzinach zgodnych z programem DwD (mogą to być czasem późne godziny wieczorne).
3. Przygotowanie śniadania każdego dnia dla ilości osób zgodnej z zaznaczoną wyżej liczbą osób.
4. Pomoc w dotarciu do miejsc zbiórek w parafii oraz inna pomoc potrzebna uczestnikom.

 

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Parafialne Centrum ŚDM wraz z Księdzem Tadeuszem. Zapytania można również kierować bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum ŚDM w Diecezji Opolskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zachęcam do zgłaszania się już teraz na listę chętnych, którzy zechcą przyjąć młodzież w 2016 roku, w czerwcu. Będzie to na pewno ciekawa i budująca przygoda.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat