Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Różaniec na dworcu PKP

Każdego 14 dnia października, kolejarze odmawiają różaniec przed kapliczką z figurą św. Katarzyny Aleksandryjskiej na dworcu kolejowym naszej stacji. Taka tradycja zrodziła się w 2010r. po renowacji kapliczki.
Deszczowy i pochmurny dzień spowodował, że było nas trochę mniej niż zwykle. Rozkopany teren przyległy do dworca i wyłączony z eksploatacji budynek, też zrobił swoje.
W tym roku obchodzimy 15 rocznicę poświęcenia kapliczki. To okazja aby myślami wrócić do wspomnień, kiedy i jak zrodził się pomysł jej budowy i z jakim entuzjazmem go realizowaliśmy. Dlatego, że wtedy podjęliśmy ten trud, dziś jesteśmy dumni, możemy prosić i dziękować za jej wstawiennictwem. W modlitwie różańcowej uczestniczyli duszpasterze naszych parafii: ks. Marcin, ks. Krzysztof i ojciec Mieczysław. Zabrakło ks. Edwarda, duchowego opiekuna naszego koła. Inne obowiązki nie pozwoliły mu modlić się razem z nami, za to godnie zastąpił go ks. Marcin. Na początku przywitał zebranych, przewodniczył modlitwie różańcowej a także podziękował wszystkim na końcu za świadectwo wiary, oddanie Bogu i kościołowi. ks. Krzysztof odmówił litanię i modlitwę do św. Katarzyny, a ojciec Mieczysław udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa. Coraz trudniej jest znaleźć chętnych do udziału w poczcie sztandarowym, przeszkodą jest brak mundurów wśród młodej kadry kolejowej (dziś zamiast sortów mundurowych otrzymują oni odzież roboczą), mimo to cztery sztandary stanęły wokół kapliczki.


Zachęcamy wszystkich kolejarzy do uczestnictwa w tegorocznej Ogólnopolskiej XXXII Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 14 i 15 listopada. Plakaty w naszych parafiach przybliżają szczegóły.

Święta Katarzyno Błogosław nasz kolejarski trud.

zdjęcia: Tadeusz Frydrych

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat