Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Przegląd pieśni religijnej w Azotach

Nasz udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej był dla nas dużym wyzwaniem - to takie pierwsze wyjście poza ramy parafialnej działalności naszego zespołu. Dla mnie osobiście to cenne doświadczenie - próba przełamania siebie, wyjście naprzeciw swoim obawom, słabościom i wątpliwościom, ale też lekcja pokory.

Miałyśmy okazję poznać nowych ludzi, uczestniczyć w warsztatach przygotowujących nas do występu, zmierzyć się z własnym stresem, uwielbiać Pana Boga podczas wieczoru uwielbienia. Ważniejsze od werdyktu jury i zdobycia nagrody było to, że mogłyśmy ten dzień spędzić razem jako zespół, dzielić radość wspólnie przeżywanych chwil, ale też wspierać się i jednoczyć w chwilach stresu napięcia i zdenerwowania i przezwyciężać je razem.


Nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu poprzedzone było przygotowaniami i próbami, którym towarzyszyły różne emocje, przejęcie, napięcia, ale też radość i zadowolenie z każdego małego kroku do przodu. Bardzo pomocne były dla nas warsztaty muzyczne poprowadzone przez wokalistkę jazzową i trenerkę śpiewu Agatę Zajdel, której wsparcie, słowa otuchy i profesjonalizm mocno nas podbudowały i zmotywowały. To spotkanie warsztatowe było cenne też dlatego, że pokazało nam nad czym musimy popracować i w jaki sposób. Wybór dwóch piosenek na przegląd również nie był dla nas łatwy, a każda próba muzyczna wymagała od nas zaangażowania, wysiłku, wspólnych ustaleń, rozmów, ustępstw i poświęcenia czasu. Myślę, że każde takie doświadczenie zawsze nas czegoś uczy i rozwija nas jako zespół i każdego z nas indywidualnie. Nie bez znaczenia jest fakt, że mając świadomość naszych braków, niedomagań i niedociągnięć, podjęłyśmy to wyzwanie mimo dużych oporów i wątpliwości.
Każdy trud jaki ponosimy, każda przeciwność i kryzys jaki razem pokonujemy bardziej pomaga nam wzrastać niż to, co przychodzi łatwo lekko i bez wysiłku. Kiedy naszym różnym staraniom, działaniom i inicjatywom towarzyszy przekonanie, że czynimy to na chwałę Bożą i kiedy to Pan Bóg jest głównym źródłem naszych motywacji, to warto wtedy podejmować każdy trud, wysiłek i ofiarę bez względu na to czy rezultat będzie dla nas satysfakcjonujący czy też nie. Zwycięstwo jest w drodze, jaka prowadzi do celu...Amen ;);)
Pozdrawiam!
Kasia
Przegląd pieśni religijnej który odbył się w Azotach dla naszego zespołu był czymś zupełnie nowym. Po namowie naszego ks. Tadeusza, zespół postanowił wystartować w przeglądzie. Chyba od początku można powiedzieć, że miałyśmy trudności, w takich kwestiach jak dobór piosenek. Było też wiele obaw czy aby na pewno mamy w nim wystartować. Pomimo naszych „kompleksów” i zmagań, mimo, że zespół nie zajął żadnego miejsca odniosłyśmy nasz osobisty sukces i wielką radość, że mogłyśmy wraz z innymi zespołami uczestniczyć w przeglądzie. Ważnym był również czas uwielbienia Pana Boga przez śpiew, wspólnie z zespołem „Przecinek”. Udział w przeglądzie pomógł nam zweryfikować nasze umiejętności i zmotywował do pracy na przyszłość. W warsztatach, które poprowadziła Pani Agata Seidel mogłyśmy zobaczyć jak dobrze przygotować się do śpiewu i jak ćwiczyć wokal. Na sam koniec wraz z zespołem PRZECINEK odśpiewaliśmy uroczyście hymn Światowych Dni Młodzieży. Bycie tam naprawdę było bardzo wartościowe i piękne.

 

zdjęcia: ks. Tadeusz

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat