Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Orszak Świętych w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych

Człowiek, żeby być prawdziwie szczęśliwym musi stać się świętym. Ale nikt się świętym nie rodzi, świętymi stajemy każdego dnia-wybierając Jezusa Chrystusa. Chcemy wychwalać Boga za dar świętości tych świętych, których relikwie wprowadziliśmy – powiedział po nabożeństwie wprowadzenia relikwii 13 świętych do kościoła św. Eugeniusza de Mazenod o. Tomasz Woźny, wikariusz tej kędzierzyńskiej parafii.

Po nabożeństwie wprowadzenia relikwii duszpasterze dekanatu kędzierzyńskiego i kozielskiego koncelebrowali Mszę św., której przewodniczył ks. Tadeusz Komorek, wikariusz parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła.

- Święty to ten, który pada przed Bogiem na twarz. Ten gest oznacza całkowite oddanie się Panu. Tym gestem mówimy: jestem cały Twój. To oddanie się całkowite to jest świętość – mówił w kazaniu podczas Mszy św. ks. Robert Sadlak.

Po Mszy św. około pięciuset wiernych, wśród nich kilkanaście osób – młodszych i starszych – przebranych za świętych, ruszyło w kilkukilometrowej procesji z kościoła św. Eugeniusza do kościoła Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła.

Był to radosny przemarsz z prowadzonym z werwą, gromkim śpiewem, okrzykami pozdrowień pod adresem mieszkańców mijanych dzielnic i modlitwą​ różańcową.

W kościele „na Piastach” czyli pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła odbyło się niedługie nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu, a po nim ucałowanie relikwii świętych niesionych ulicami miasta. Uczestnikom na koniec rozdawano cukierki ŚDM.

zdjęcia: Sebastian Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat