Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Sprawozdanie z przebiegu Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2016 Etap rejonowy Kędzierzyn-Koźle

27. 11. 2015 r. już po raz piąty odbył się w parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Żak 2016. Temat jego brzmi: ”Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.
Przybyło 25 uczniów i 14 nauczycieli z Otmic, Jemielnicy, Głogówka, Zdzieszowic, Grodziska, Strzelec Opolskich, Łan, Krapkowic, Natrzęsławic, Żyrowej, Szonowa, Kalinowic i Kędzierzyna Koźla.


Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Marcin Wilczek rozpoczął konkurs modlitwą, przypomniał punkty regulaminowe, rozdał przewodniczącym komisji przywiezione z Opola pytania. Z ramienia parafii odpowiedzialnym za organizację konkursu był ks. Marcin Pilch, który przypomniał zalecenia porządkowe. Uczniowie rozpoczęli pracę o 10.40 pod nadzorem komisji w skład której weszli: ks. Marcin Wilczek – przewodniczący, p. Jolanta Lasak, p. Ewa Talik, p. Jolanta Buczek, p. Agnieszka Raca, p. Aneta Knapik-Król, p. Paulina Krzemińska, i p. Teresa Szczędzina.
Po zakończeniu czasu regulaminowego dzieci złożyły swe prace komisji, która je sprawdzała pod nadzorem przewodniczącego, a uczniowie mieli czas na poczęstunek zapewniony im przez proboszcza parafii ks. Edwarda Bogaczewicza.
Na zakończenie ogłoszono wstępne wyniki etapu rejonowego, które kwalifikują przejście do etapu diecezjalnego. Do Opola przyjedzie dziewięcioro uczniów. Ksiądz Dyrektor pogratulował zwycięzcom i pochwalił wszystkich pozostałych za pracę, którą włożyli w przygotowanie się do udziału w tym etapie konkursu.

zdjęcia: Anna Nycz

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat