Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Gratulacje dla kochanych dziewczyn, które trwają we wspólnocie Dzieci Maryi!

Szczególnie cieszymy się ze wstąpienia nowych kandydatek do tej wspólnoty: Mai Woźniak, Pauliny Małys, Wiktorii Żądło, Anny i Pauliny Boral.
W niedzielę 06 grudnia przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej wspólnocie parafialnej modliliśmy się za dziewczyny, które podejmują odważną służbę na większą chwałę Maryi i jej Syna Jezusa.
Na mszy o godzinie 14:00 w uroczystej oprawie modlitwą, objęliśmy wszystkie dziewczęta z naszej wspólnoty i ich rodziny. Starsze „Marianki” odnowiły swoje przyrzeczenia, a młodsze złożyły ja po raz pierwszy. Ich gorliwość jest motywująca, chętnie podjęły służbę przy sztandarze, czytania i śpiewu, a także niecodziennie przyniosły dary ofiarne do ołtarza, wśród których była świeca symbolizująca Maryję, która niesie Światło – Jezusa światu. Dziewczęta na znak szczególnego poddania się opiece Niepokalanej przyjęły „Cudowny medalik”, który będzie im towarzyszył do końca życia.


Podsumowaniem uroczystości było wspólne spotkanie wraz z rodzicami w salkach parafialnych, na agapie, gdzie zawitał do nas również św. Mikołaj z prezentami dla każdego dziecka :).

zdjęcia: Daniel Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat