Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia w naszej parafii

Każdy Jubileusz w kościele ma swoje ceremonie i tradycje. Główny symbol to otwarcie Drzwi Świętych w czterech rzymskich, papieskich bazylikach większych. Jubileusz to nie tylko sam Rzym - stolica chrześcijaństwa, wszak Kościół jest wszędzie. Rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia ma więc kilka poziomów, począwszy od Rzymu, przez wielkie i znaczące katedry i bazyliki, przez rejony, dekanaty aż po parafie także te najmniejsze. I tak w sobotę symbolicznie otwarto bramę miłosierdzia w opolskiej katedrze, w niedzielne południe rozpoczęto Rok Miłosierdzia w czterech rejonach naszej diecezji, a popołudniu odbywało się rozpoczęcie Jubileuszu w kościołach parafialnych.


Nasza Uroczystość odbyła się w ramach niedzielnych nieszporów o godz. 16.00. Przed nieszporami dokonano obrzędu otwarcia Roku Świętego. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii, wysłuchaliśmy bulli Ojca Świętego Franciszka ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Następnie przez pokropienie wodą święconą przypomnieliśmy sobie znaczenie Chrztu świętego - źródła Bożego Miłosierdzia. Towarzyszyła nam także modlitwa nieszporami adwentowymi, po których odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz zawierzyliśmy świat Bożemu Miłosierdziu - Chrystusowi, który jest bramą, przez którą przechodzimy każdego dnia naszego życia wiarą katolicką i apostolską.

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat