Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Nabożeństwo na otwarcie Jubileuszu Miłosierdzia i zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Nabożeństwo nieszporów w dniu 20 grudnia b.r. miało szczególny charakter. Związane było z uroczystym rozpoczęciem nadzwyczajnego Roku Świętego - Jubileuszem Miłosierdzia w naszej parafii oraz zaprzysiężeniem nowowybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej V kadencji.

Odczytanie fragmentów bulli papieża Franciszka "Misericordiae Vultus" poprzedziło wprowadzenie:
Nasz świat potrzebuje miłosiernej miłości Boga podobnie jak wyschnięta ziemia potrzebuje deszczu. W Bogu odnajdujemy odpowiedź na nurtujące nas pytania. Boża miłość pozwala nam na nowo odkryć jak bardzo jesteśmy ważni w Jego oczach. Aby miłosierdzie stało się bliskie każdemu człowiekowi Piotr naszych czasów postanowił ogłosić szczególny jubileusz - Nadzwyczajny Rok Święty - Jubileusz Miłosierdzia.

Po czytaniu z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła (1P 2, 1-7a) i psalmie responsoryjnym nowowybrani członkowie Parafielnej Rady Duszpasterskiej zostali zaprzysiężeni poprzez wypowiedzenie formuły:
Ja NN, powołany na członka Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przyrzekam wobec Boga, że powierzoną mi funkcję będę wykonywał według najlepszej swojej woli, zgodnie z moim sumieniem i z przepisami prawa kościelnego. W szczególności przyrzekam, że w miarę swoich sił i z poczuciem odpowiedzialności będę wspomagał Proboszcza w działalności pasterskiej mając na względzia tylko chwałę Bożą i dobro Kościoła. Tak mi dopomóż Bóg! Amen.

Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlono się też za świeckich pracowników Kościoła. Po błogosławieństwie kończącym nabożeństwo ks. Proboszcz i członkowie Rady zrobili sobie wspólne zdjęcie.

zdjęcia: Władysław Lichorobiec

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat