Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Pasterka - Msza św. o północy

"Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem,
a u żłóbka Matka Świeta czuwa sama uśmiechnięta
nad Dzieciątka snem."

Tradycyjnie o północy, rozpoczęła się liturgia pasterki - pierwszej Mszy Świętej Bożego Narodzenia. Przy śpiewie kolędy "Cicha noc" figurka Dzieciątka procesyjnie została przeniesiona do szopki i położona w żłóbku.

Po akcie pokutnym, w trakcie Gloria zapalone zostały świece na ołtarzu od Betlejemskiego Światełka, przyniesionego wcześniej przez harcerzy.

Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Edward Bogaczewicz a koncelebrowali księża wikarzy naszej parafii ks. Tadeusz Komorek i ks. Marcin Pilch oraz ks. Dariusz Piasecki.
Homilię wygłosił ks. Marcin Pilch, w której powiedział:

"Narodzenie Chrystusa jest narodzeniem Kościoła, w Jego narodzeniu rodzi się wszelka łaska, zbawienie i miłosierdzie.W Jego narodzeniu otworzyła się wielka brama, której nikt zamknąć nie może. I przechodząc dziś przez bramę stajenki betlejemskiej, spoglądamy na Zbawiciela i uświadamiamy sobie to wielkie wydarzenie a także i to, że każdego dnia wywyższony Król pokoju otwiera przed nami bramy swojego miłosierdzia rodząc się w nas wciąż na nowo na drogach naszej wiary: w modlitwie, sakramentach świętych poczynając od chrztu - gdzie otwiera nam bramę Kościoła i wszelkich łask a w szczególny sposób w Eucharystii i sakramencie pokuty.
A czyż ponownym Jego narodzeniem nie jest Rok Święty Miłosierdzia?"

Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz, w imieniu duszpasterzy, złożył świąteczne życzenia i udzielił błogosławieństwa.

 
&
 

zdjęcia: T. Kucharski i D. Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat