Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Orszak Trzech Króli - ewangelizacyjny raban

Bez środków finansowych, ale z radosnym zaangażowaniem księży i wielu wiernych, przy współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym udało się nam na ulicach Kędzierzyna wypowiedzieć radość Bożego Narodzenia. Przy spotkaniu orszaków na skrzyżowaniu ulic Judyma i Alei Jana Pawła II było nas około 2 tysięcy osób, a może dużo więcej. Bogu niech będą dzięki za ten czas, za to radosne spotkanie i za pogodę. Dwa dni wcześniej było 16 stopni mrozu. W uroczystość Trzech Króli temperatura była nawet chwilami powyżej zera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza tym, którzy mieli oryginalne pomysły: wszystkim niebieskim zielonym i czerwonym, aktorom przedstawiającym Świętą Rodzinę, aniołkom, diabełkom, pasterzom, królom, gwiazdorom i chorążym królewskim, rodzinom z Koźla i wszystkim, wszystkim... Dziękujemy stawiającym szopkę, Panom z MOK-u, Policji, Straży  Miejskiej, Nadleśnictwu Kędzierzyn, panu Walterowi z Dziergowic (za przywóz koni), mediom, orkiestrom, Parafialnym Krwiodawcom i Kolejarzom, pocztom sztandarowym, Wydziałowi Promocji w Urzędzie Miejskim i Powiatowym, Pani Prezydent i pani Staroście, zaangażowanym kapłanom z dekanatów: Kędzierzyn i Koźle.


Ojciec Święty Franciszek  nakazał młodym wychodzić na ulice i robić "raban ewangelizacyjny". Chyba 6 stycznia 2016 roku  udało nam się dosłownie wypełnić papieską podpowiedź.

 

 

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat