Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Droga Krzyżowa Dzieci Maryi i wyjazd do Nysy

W piątek 11 marca o godz. 17:15 poprowadziłyśmy u nas w parafii Drogę Krzyżową "Przyjdź i patrz!". Była to poniekąd próba generalna, przed sobotnim diecezjalnym dniem skupienia Dzieci Maryi w Nysie. Właśnie tam prowadziliśmy tą samą Drogę Krzyżową, tylko bardziej rozbudowaną.

W sobotę rano 14 dziewczyn z naszej parafii wyjechała wspólnym autobusem z Mariankami ze Sławięcic oraz z Koźla na Diecezjalny Dzień skupienia Dzieci Maryi do Nysy. Po przyjeździe, korzystając z dodatkowego czasu poszliśmy do Katedry, w której modliliśmy się za wstawiennictwem bł. Marii Merket o dobre przeżycie tych jednodniowych rekolekcji.

Nasze diecezjalne spotkanie odbyło się w kościele św. Piotra i Pawła, które znajduje się przy byłym seminarium duchownym. Wspólną modlitwę rozpoczęłyśmy najważniejszym punktem programu, czyli wspólną Eucharystią, której przewodniczył, a także wygłosił piękne kazanie proboszcz tamtejszej parafii ks. Piotr Burczyk. Po wspólnej mszy poszłyśmy do Domu Seminaryjnego, gdzie czekała na nas gorąca herbata oraz poczęstunek. Kolejnym punktem spotkania było piękne przedstawienie, ukazujące jak bardzo wartościowe jest życie.
Po przedstawieniu przyszedł czas na Drogę Krzyżową, którą przygotowaliśmy razem z Mariankami z Koźla. Dziewczyny siedziały z zawiązanymi oczami, które miały za zadanie pokazania jak grzech jest w stanie zasłonić nam oczy naszej wiary. W trakcie odczytywania rozważania, Marianka była prowadzona przez ks. Łukasza na prezbiterium, gdzie pozbywała się opaski z oczu. Jej widoczny na kartce grzech, który zasłaniał oczy zostawał niszczony w niszczarce – jako symbolika Sakramentu Pokuty „.. i ja odpuszczam Tobie grzechy..”. Dziewczyna zamiast z kartką wracała ze światłem, światłem, który miało wymowny symbol Pana Jezusa.
Pomimo złej pogody na zewnątrz, wróciliśmy z pogodą i radością ducha :)


Droga Krzyżowa w naszej parafii



Wyjazd do Nysy


zdjęcia: Sebastian Kubny

Mirela Kubny

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje





 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat