Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Droga krzyżowa kolejarzy.

Każdego roku kolejarze z koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich modlą się na drodze krzyżowej naszego kościoła. W tym roku z racji Roku Miłosierdzia i Kościoła Jubileuszowego po raz pierwszy odprawiliśmy drogę krzyżowa dwukrotnie : 04 marca w kościele Św. Eugeniusza De Mazenod na Pogorzelcu i 18 marca w naszym kościele. Drogę krzyżową na Pogorzelcu kolejarze prowadzili po raz pierwszy, ale zaraz po zakończeniu padła propozycja jej powtórzenia, widać, że chyba dobrze modliliśmy się. Weźmiemy to pod uwagę przy układaniu przyszłorocznego planu naszej działalności.
Rozważania drogi krzyżowej w naszym kościele koleżanki Ela i Zosia prowadziły z książeczek ,,Drogi Do Nieba”, choć mieliśmy obawy czy to dobry wybór, to po zakończeniu zadowolenie przerosło nasze oczekiwania. Tradycyjnie pod każdą stacją Drogi krzyżowej ustawialiśmy znicze.
I choć stacje drogi krzyżowej naszego kościoła są bardzo skromne i ciągle tymczasowe, to corocznie odprawiane przy nich liczne nabożeństwa drogi krzyżowej przez poszczególne grupy parafialne są dużym przeżyciem dla wszystkich. Świadczy o tym liczny udział parafian na tych nabożeństwach.

zdjęcia: Andrzej Hynek

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat