Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

XX Spotkanie Młodych na Lednicy 2000

W tą sobotę byliśmy z młodzieżą na spotkaniu w pt. Lednica 2000. Wyjechaliśmy z przed parafii pod wezwaniem Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła o godz. 4:30 a na miejsce dojechaliśmy o godzinie 11:00 i z parkingu ruszyliśmy w stronę pól Lednickich. Podczas podróży gdy każdy się już rozbudził zaczeliśmy razem śpiewać na chwałę Pana Boga, a następnie wspólnie odmówiliśmy różaniec w naszych wszystkich intencjach. Po pięknej i bezpiecznej podróży gdy już znaleźliśmy się na polach lednickich kierownik naszej wyprawy tzn. Ks.Tadeusz zarejestrował na w recepcji i tam otrzymaliśmy od organizatorów Pismo Św., Drewniany Krzyż i świece. Po rozłożeniu się, razem z całą młodzieżą pomodliliśmy się modlitwą Anioł Pański.

O 14:00 przemówił do nas o. Adam Szustak OP opowiadając nam i uświadamiając czym jest ''Entuzjazm Wiary". Przytoczył on na początku fragment z Pisma Św. a dokładnie fragment z Ewangelii Św. Jana opowiadając nam o cudzie na weselu w Kanie Galilejskiej. Uświadamiał nam o. to że wiara która jest mordęgą i jest związana z nudą i smutkiem nie jest tą wiarą jaką pokazał nam Jezus. Pan w pierwszym cudzie pokazuje nam że chce abyśmy żyli w niewiarygodnej radości. Przypomniał nam także ojciec o tym że celem przyjścia na świat i stania się człowiekiem Jezusa nie był wielkie Piątek ale wielka Niedziela. Pan nam także tym pokazuje ze tam gdzie coś ci nie idzie i tam gdzie jesteś martwy to możesz z tego wstać i o to chodzi w chrześcijaństwie i o. zadał nam pytanie czy my jesteśmy gotowi to naprawdę przyjąć? Osiągniecie prawdziwego entuzjazmu wiary jest możliwe przez prawdziwe zaufanie Panu Bogu i robienia wszystkiego cokolwiek nam powie. O 15:00 czyli o godzinie miłosierdzia odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.Podczas niej zaczoł lać ulewny deszcz, każdy z nas był przemoczony, ale mimo  tego nie traciliśmy entuzjazmu i z całego serca modliliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy wychwalając Pana i pokazując nasz Entuzjazm z bycia dziećmi Bożymi. O 17:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie XX Spotkania Młodych na Lednicy 2000 pod hasłem "AMEN". Potem przyszedł czas na jeden z najważniejszych punktów tego spotkania czyli na Eucharystię aby usłyszeć słowo Pana skierowane do nas i przyjęcia Go do swojego serca.O 21:00 świętowaliśmy 800-lecie Zakonu Dominikanów i 20-lecie Spotkań Lednickich. Następnie wysłuchaliśmy pięknego orędzia Papieża Franciszka.Potem przybył do nas najpiękniejszy Gość a mianowicie sam Pan Jezus Chrystus w małej białej Hostii. Przybył ze swą wielka miłością i rozradował ty masze grzeszne małe serca. Podczas Jego pobytu między nami mieliśmy zaszczyt i wielkie szczęście móc wybrać Go na swojego Pana i oddać Mu swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość oraz całą wieczność. Przyznać ze to On jest naszą Prawdą, Drogą, Życiem i Miłością na teraz i na wieki. Amen. Przez całe spotkanie towarzyszyła nam wielka radość i miłość. To spotkanie przyniosło i będzie przynosić nam wielkie owoce i pozwoliło nam po raz kolejny doświadczyć oraz na nowo poznać wielką miłość Pana boga ale także innych ludzi do nas. Było to piękne spotkanie na którym bardzo brakowało nam o. Jana góry który jet już na wiecznej uczcie niebieskiej, ale nie zapomnieliśmy o nim i cały czas czuliśmy jego obecność w śród nas. Jego słowa " Kochani jesteście  kochani" towarzyszyło nam przez całą Lednicę, przypominane i wypowiadane przez ojców dominikanów. Zartaszamy was żebyście wybrali się z nim za rok 03.06.2017r. Pojedz z nami bo Warto!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA LEDNICA 2000

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat