Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Każda rocznica to okazja do radości, ale też do zrobienia pewnego rachunku sumienia z minionego kolejnego już roku. Rocznice są nam potrzebne, uświadamiają nam, że nie jesteśmy sami, że nie żyjemy dla siebie, ale przede wszystkim dla Boga. Tyle przecież zawdzięczamy Bogu i ludziom, każda rocznica to też okazja do podziękowań. W naszej parafii 12 czerwca świętowaliśmy I rocznicę Komunii Świętej 123 naszych dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przyjęły do swego serca Chrystusa w małej białej Hostii.

Dzieci same wiedzą jaki był ten ich rok przyjaźni z Panem, a okazją do podziękowań i przeprosin była właśnie Msza Święta, w ich intencji ze specjalną oprawą, którą sprawowaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej właśnie 12 czerwca 2016 o godzinie 12.30. Prawie 100 dzieci z rodzinami brało udział w tej dziękczynnej Eucharystii. Ich przedstawiciele byli zaangażowani także w liturgię przygotowując czytania, modlitwę wiernych, odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego i procesję z darami, w której oprócz chleba i wina do sprawowania Najświętszej Ofiary przynieśli także kartki ze Spowiedzi św. miesięcznej jako znak podejmowanego trudu i ich przyjaźni z Chrystusem, którą wciąż trzeba odświeżać i odnawiać.

zdjęcia: Daniel Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat