Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

W niedzielę 13 lutego w parafiach rozpoczeło się duchowe przygotowanie do Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej

2022 50lat diecezjiW uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, biskup opolski Andrzej Czaja oficjalnie zapowiedział obchody Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej, które rozpoczną się 14 kwietnia, w Wielki Czwartek, podczas Mszy Krzyżma. Obchody potrwają do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i będą przebiegać pod hasłem "Bliżej Boga-Człowieka". 

Modlitewną formą przygotowania do tych obchodów jest Nowenna niedziel, która potrwa  od 13 lutego do 10 kwietnia. - To będzie 9 niedziel modlitwy za Kościół i o owocne przeżycie jubileuszu - zapowiada bp Andrzej Czaja.

Celem tej nowenny, która ma być przeżywana w parafiach, jest przygotowanie diecezjalnej wspólnoty do godnego przeżycia zbliżającego się czasu łaski i odważnego czerpania z jego owoców. Jest to też, jak zapewnia bp Andrzej Czaja, okazja do budzenia nadziei i podejmowania wysiłków, aby z szacunkiem dla przeszłości kreować przyszłość, zawierzając ją Bożej opatrzności.

Nowenna będzie czasem wspólnej modlitwy, ale i okazją do zapoznania się z historią Kościoła na opolskiej ziemi, zarówno po formalnym utworzeniu diecezji, jak i w latach wcześniejszych.

- Zachęcam do podjęcia wysiłku lepszego poznawania Kościoła opolskiego. Zwłaszcza mam na myśli poznawanie wielkiego dobra, które jest w naszym Kościele. Nieraz mamy wrażenie, jakby w Kościele było samo zło, bo taki obraz kreują niektóre media, a przecież jest tak wiele dobrych dzieł - mówi bp Czaja.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat