Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Dzień Miłosierdzia - dzień trzeci wspólnych przeżyć

Za nami drugi intensywny dzień spędzony z naszymi siostrami i braćmi z Libanu. Po śniadaniu u rodzin Eucharystia w rycie Maronickim w naszym piastowskim kościele. Następnie udaliśmy się do Bryksów w parafii Gościęcin, gdzie w klimacie pól i drzew odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej wspólnie z pielgrzymami z Argentyni i Panamy. Rozważania były w trzech językach: hiszpańskim, arabskim, i polskim. Po powrocie do Kędzierzyna czekał już na nas polski obiad: zupy, bigos, pierogi i gołąbki, czyli polskie tradycyjne potrawy.


By zaznaczyć swoją obecność, na murze przy al. JPII zostały odmalowane ręce gości. Od czternastej zgromadziliśmy się w hali sportowej centrum, gdzie wszystkie przybyłe grupy zostały przywitane i obdarowane przez panią prezydent Sabinę Nowośielską i panią starosta Małgorzatę Tudaj.

Po zakończeniu uroczystości na hali grupy udały się pod budynek powiatu gdzie uroczyście posadzono drzewko ŚDM 2016. Po drodze nie zabrakło śpiewów i wspólnej radości. Było też spontaniczne zatrzymanie pod pomnikiem Jana Pawła II ze śpiewem i wspólną modlitwą.
O godzinie osiemnastej odprawiliśmy procesję światła z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Eugeniusza na Pogorzelcu, by tam uzyskać odpust zupełny, bo jest to kościół uprzywilejowany w roku miłosierdzia.
Następnie parafianie przygotowali wspólny poczęstunek dla wszystkich gości.
Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a w części nieoficjalnej ojciec proboszcz Mieczysław rozesłał nas opowiadając kawał, który przetłumaczono na trzy języki: czeski, francuski i angielski.
Był to piękny i intensywny dzień miłosierdzia :)

 

Zobacz również część drugą i część trzecią fotoreportażu z Dnia Miłosierdzia.

zdjęcia: Daniel Kubny

Przejdź do drugiej części fotoreportażu ( next photo )

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat