Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Dzień Wspólnoty - dzień czwarty naszych pielgrzymów

dz wspolnotyTo już trzeci wspólny dzień. Dzisiejsza sobota minęła pod hasłem "wspólnota". Po śniadaniu u rodzin, nasi goście wspólnie z naszą młodzieżą udali się na Górę św. Anny gdzie złachali ŚDM-owi pielgrzymi z całej opolskiej diecezji. Tam był czas na wspólną modlitwę różańcową, poznanie tego cudownego miejsca "góry ufnej modlitwy". Było wielu francuzów, włochów, australijczyków, niemców, oraz libańczyków. Głównym punktem spotkania była wspólna Eucharystia sprawowana przez naszego biskupa Andrzeja, a koncelebrowana przez kilkunastu kardynałów i bisów, oraz kilkudziesięciu księży, którzy towarzyszą młodzieży w drodze na ŚDM.

Po komunii św. młodzież poprosiła o zadanie po ŚDM. Bp. Andrzej przekazał młodzieży wymowny krzyż, na którym to Jezus ukrzyżowany niejako wyciąga ręce by przygarnąć każdego człowieka. Dętego wypowiedział specjalną modlitwę:
"Śmierć Pana głoście!
To znaczy miłość Jezusa, Jego bliskość i obecność pośród nas, i nowe życie dla nas. Dlatego, że On życie dał, żyje z nami i dla nas, i tak okazuje nam swoje miłosierdzie. Zatem miłosierdzie Pana głoście!
Trwajcie przed Jezusem i Jemu służcie!
Astarem coram Jezu et Ei ministrare!"
Po zakończeniu liturgii udaliśmy się autobosami i specalnymi pociągami do Opola by tam "zrobić raban", o który prosił na poprzednich ŚDM w Brazylii Papież Franciszek.
Po uroczystym przejściu przez miasto cała młodzież dotarła na oś. Armii Krajowej, by tam rozpocząć wspólne świętowanie. Specjalne z tej okazji zaśpiewali Siewcy Lednicy, którzy to swoją muzyką, śpiewem i entuzjazmem poruszyli wielki tłum młodzieży.
W drugiej części spotkania był czas na modlitwę, ale i adorację z uwielbieniem prowadzonym przez bpa Andrzeja. Młodzież mogła na miejscu zjeść darmowy posiłek i nabrać wody, by nie ustać w drodze.

IMG 1145

IMG 1144

 

Zobacz zdjęcia z Góry św. Anny na www.opole.gosc.pl

Zobacz zdjęcia z Opola na www.opole.gosc.pl

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje





 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat