Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Msza św. kończąca 40 Pieszą Pielgrzymkę

W sobotę 20 sierpnia Mszę św. wraz bp. Andrzejem Czają koncelebrowali księża, którzy posługiwali w drodze pielgrzymom, a także ks. Marian Janus, z ramienia KEP główny koordynator pielgrzymek na Jasną Górę.

- W drodze spoglądaliśmy też z ufnością w przód w swoje życie, zawierzając je Bogu, podpatrując w tym zawierzeniu Maryję i patronów poszczególnych grup. Chcemy tego wszystkiego raz jeszcze tutaj dokonać. Chcemy wyśpiewać Bogu „Magnificat” i raz jeszcze te intencje, z którymi pielgrzymujemy, złożyć na ołtarzu, ale tu też, zachęcam was, złóżcie na ołtarzu wasze postanowienia. Bo ta pielgrzymka postanowieniem winna się skończyć. Jak dalej iść w życiu, jak dbać o rozwój duchowy, co w pracy nad sobą podjąć ze szczególną na nowo gorliwością – zachęcał biskup opolski.

Prosił też, by sięgając pamięcią do swojego chrztu, odnowić przymierze z Bogiem.

Na zakończenie Mszy św. ks. Marcin Ogiolda podziękował tym, którzy swoją pracą i służbą włączyli się w organizację pielgrzymki: służbie porządkowej i ekologicznej, animatorom muzycznym i obsłudze medialnej. Podał również termin 41. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Z Nysy, Prudnika i Kietrza wyruszy ona w niedzielę 13 sierpnia 2017 r., z Głubczyc, Opola i Raciborza – w poniedziałek 14 sierpnia 2017 r., z Kluczborka i Kędzierzyna - Koźla – we wtorek 15 sierpnia 2017 r., a z Ujazdu – w środę 16 sierpnia 2017 r. Na Jasną Górę pątnicy dotrą w sobotę 19 sierpnia 2017 r.

W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyło blisko 3000 osób, o 500 więcej niż w roku ubiegłym.

za: opole.gosc.pl

zdjęcia: Daniel Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat