Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wspomnienia grupy 2 żółtej

Jak co roku z kozielskiego rynku wyruszyła grupa "2 żółta" opolskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Tradycyjnie pierwszego dnia nasza grupa liczyła około 150 osób, gdyż pierwszy etap prowadzi przez sanktuarium na Górze św. Anny, gdzie na pątników z otwartymi sercami oczekują bracia franciszkanie i ksiądz biskup, który celebruje na "Górze ufnej modlitwy" Eucharystię. Do samej Częstochowy doszło około 120 osób i choć to i tak znakomita liczba, to pielgrzymi przez te kilka dni tworzą piękna rodzinę ludzi wiary. ileż intencji zostało wypowiedzianych, iluż to ludzi mogło liczyć na wsparcie duchowe tych, którzy w pocie czoła, robiąc nieraz kolejny krok w mniejszym, czy większym bólu zawierzali swoje i innych życie Bogu przez Maryję.

Pan Bóg pobłogosławił wymarzoną pogodą, jakby chciał pokazać tym samym, iż miłe Mu są pielgrzymkowe trudy Jego dzieci, gdyż każdy czuje się Jego dzieckiem, starszy czy młodszy pątnik "może świętym być...", jak wiele razy wybrzmiewało to w śpiewie ku chwale Pana. Najmłodszy pielgrzym naszej grupy miał zaledwie 3,5 roku, o ile dobrze pamiętam, była to Kornelia, a najstarszy brat Jerzy 74 lat, o ile pamięć nie myli. W każdym bądź razie wszystkich serdecznie pozdrawiamy! Nie można przemilczeć też wielkiego wyróżnienia naszej kędzierzyńsko-kozielskiej grupy, gdyż po raz drugi jeden z odcinków przemierzył z nami i obdarował nas pasterskim słowem biskup opolski, Jego Ekscelencja bp Andrzej Czaja. Ksiądz biskup przypomniał nam czym jest świętość, i że należy ją niejako "wziąć" od Chrystusa. Na wyróżnienie zasługuje też fakt, że po raz pierwszy chyba w historii szło z grupą aż 6 kapłanów (ks. Tadeusz Komorek, o. Mariusz Piasecki OMI, ks. Łukasz Szuster, ks. Wojciech Kępkowski, ks. Marcin Patycki i ks. Robert Sadlak, który był przewodnikiem grupy). Bogu niech będą dzięki za piękny czas pielgrzymki! Za wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia! Za wszystkich duchowych pielgrzymów i za to, że w tym roku było nas w całej opolskiej pielgrzymce około 3 tysięcy osób, amii Pana podążającej w boju do celu, jakim jest niebo.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć Pana Dariusza Zawadki jednego z pielgrzymów na Jasną Górę. Kliknij tutaj by je obejrzeć.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat