Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii

W piątek 19 maja o godz. 16:00 rozpoczęła się Msza Święta z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania przez ks. bpa Rudolfa Pierskałę. Do Bierzmowania w naszej parafii przystąpiła młodzież z parafii św. Floriana, parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti, parafii św. Jana Nepomucena oraz z naszej parafii. Poniżej można się wsłuchać we fragmenty Mszy Świętej z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania przez ks. bpa Rudolfa.

Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują  przez namaszczenie czoła i włożenie nań ręki szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez to  łączą się mocniej z Kościołem i są zobowiązani jako prawdziwi świadkowie Chrystusa do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem. Podczas bierzmowania kandydat zostaje namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w życiu Kościoła.
Podobnie jak przy chrzcie, tak i przy bierzmowaniu przyjmującemu sakrament powinien towarzyszyć świadek. Wyznacza go  przyjmujący  bierzmowanie lub jego rodzice, a w razie ich braku przez proboszcza lub szafarza bierzmowania.
Sięgając do historii apostołowie, którzy widzieli Jezusa, byli jego uczniami dopiero po zesłaniu Ducha Świętego  mieli odwagę  głosić słowo Boże  i tworzyć  Kościół Boży. Tak i my poprzez sakrament Bierzmowania  obdarowani Duchem Świętym nabieramy mocy głoszenia wiary w swoim codziennym postępowaniu, w czynieniu dobra innym.

zdjęcia: Adam Graczyk

Daniel Kubny

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat