Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Ogólnopolska Niedziela Biblijna z br Tadeuszem Rucińskim

br Tadeusz Ruciński Tekst z Ewangelii według św. Łukasza, który czytamy w tę Trzecią Niedzielę Wielkanocną, opowiada o spotkaniu Jezusa z apostołami, podczas którego udziela im On ważnych pouczeń (Łk 24,35-48). W ostatnim zdaniu mówi im z mocą: „Wy jesteście świadkami tego” (Łk 24,48), wskazując na dawanie świadectwa jako na istotny wymiar przeżywania Wielkanocy, jako na zadanie które uczniowie Jezusa mają do spełnienia wobec braci w wierze i wszystkich ludzi.

W tę też niedzielę przybliża nam i zachęca do częstszego korzystania z Pisma Świętego brat Tadeusz Ruciński, który odwiedził naszą parafię by po raz kolejny poprowadzić warsztaty dla nauczycieli katechetów i wychowawców. Tym razem temat sesji formacyjnej brzmiał: „Zmanipulowani. O sposobach manipulacji i obronie przed nią.”

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat